Sekizinci Turun Ardından

Sekizinci Turun Ardından

Festival Turnuvasının sekizinci turu tamamlandı. A Kategorisinin birinci masasında oynanan karşılaşmada ZURAB JAVAKHADZE, GM GIORGI BAGATUROV’ a karşı kazanarak son tura 7 puanla girdi. Üçüncü masada GM KIVANÇ HAZNEDAROĞLU,  BARIŞ GÜVEN’ e karşı aldığı galibiyetle 7 puana ulaştı. İkinci masada oynanan IM DAVIT ZARKUA- IM IVERI CHIGHLADZE maçı berabere sonuçlandı. Son tur ilk masada oynanacak olan HAZNEDAROĞLU-JAVAKHADZE karşılaşması büyük ihtimalle şampiyonu belirleyecek.

B Kategorisinde son tura büyük bir çekişmeyle giriliyor. Birinci masa MUHAMMED TAŞKAYA, SERKAN GÜDER berabere kalarak 7 puana ulaştılar. GÖKHAN DEMİRAĞ ve VELİ KAYAN maçlarını kazanarak 7 puana ulaşan diğer iki sporcu oldular.

Kadınlar kategorisinde SİNEM ÇAĞLA GÜNDOĞAN, güçlü rakibi MARIAM CHOLADZE karşısında bir piyon geride olduğu maçı kazanmasını bildi. Bu kategoride CHOLADZE ve GÜNDOĞAN ilk iki sırayı paylaşıyorlar.

Sekizinci turda B Kategorisinde yarışan sporcularımızdan yalnızca Alp TUNA puan çıkarmayı başardı. Son tura girerken Alp TUNA 5, Ali Köken 4, Uğur İLHAN ve Alper ERDİL ise 3 puanla daha üst sıralarda yer bulmak için çaba harcayacaklar.

ileSekizinci Turun Ardından.

Yorumlarınız

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.