Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’ı Ziyaret Ettik

Burhaniye Satranç Spor Kulübü Başkanı,Dr. Birgi Tuna, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a takımımızın 1. Ligden T. İş Bankası Satranç Süper Ligi’ne yükselirken giydiği formayı armağan ederken.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Resmi İnternet Sitesi, Ziyaretimizi Haber Yaptı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı Ziyaretimiz Basında da Yer Buldu

Balıkesirli satranççı Elifnaz Akat, Yunanistan’da Avrupa şampiyonasına katılacak

Balıkesirli milli sporcu Elifnaz Akat, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın destekleriyle, 2-12 Nisan’da Yunanistan’ın Girit Adası’nda düzenlenecek Avrupa Okullar Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

14.01.2020 13:14 | Son Güncelleme: 14.01.2020 13:14

Balıkesirli satranççı Elifnaz Akat, Yunanistan'da Avrupa şampiyonasına katılacak

Balıkesirli milli sporcu Elifnaz Akat, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz‘ın destekleriyle, 2-12 Nisan’da Yunanistan‘ın Girit Adası’nda düzenlenecek Avrupa Okullar Şampiyonası’nda Türkiye‘yi temsil edecek.


Satranç Süper Ligi’nde satrancın devleri arasında mücadele eden Burhaniye Satranç Kulübünün başkanı Dr. Birgi Tuna, teknik direktörü ve takım kaptanı Dragan Solak ile Elifnaz Akat, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Girit’te yapılacak şampiyonada Türkiye’yi temsil edecek Akat’a başarılar dileyen Yılmaz, “Gerek kızımızın gerekse kulübümüzün başarıları Balıkesir’imiz için gurur verici. Büyükşehir Belediyesi olarak kızımıza elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Biz istiyoruz ki Balıkesir kendi sporcusunu kendi yetiştirsin. Bunun için çocuklarımıza ve gençlerimize gereken her türlü imkanı sağlayacağız.” dedi.

Satranç maceralarının 2009 yılında başladığını, 2019’da Türkiye Satranç 1. Ligi’nden Türkiye Satranç Süper Ligi’ne yükseldiklerini belirten Birgi Tuna ise “Bunda milli takımımızın as oyuncusu Dragan Solak’ın payı büyük. Biz onlara elimizden geldiğince imkan yaratmaya çalışıyoruz. Bu sayede hem Balıkesir’imizi hem Burhaniye’mizi en iyi şekilde tanıttığımızı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

13 yaşındaki sporcu Elifnaz Akat da “Satrançtaki 9’uncu yılım. 2015’te Avrupa beşinciliğim, 2017’de Türkiye şampiyonluğum, 2018’de dünya üçüncülüğüm var. Başkanımız Yücel Yılmaz’ın destekleriyle Girit’teki Avrupa Okullar Şampiyonası’na katılacağım. Kendisine destekleri için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.Kaynak: AA

Yorumlarınız

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.