Hello, I’m Veronica

The sky is not completely dark at night. Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky.

 • , , , , ,

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’ı Ziyaret Ettik

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü Başkanı,Dr. Birgi Tuna, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a takımımızın 1. Ligden T. İş Bankası Satranç Süper Ligi’ne yükselirken giydiği formayı armağan ederken.

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Resmi İnternet Sitesi, Ziyaretimizi Haber Yaptı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı Ziyaretimiz Basında da Yer Buldu

  Balıkesirli satranççı Elifnaz Akat, Yunanistan’da Avrupa şampiyonasına katılacak

  Balıkesirli milli sporcu Elifnaz Akat, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın destekleriyle, 2-12 Nisan’da Yunanistan’ın Girit Adası’nda düzenlenecek Avrupa Okullar Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

  14.01.2020 13:14 | Son Güncelleme: 14.01.2020 13:14

  Balıkesirli satranççı Elifnaz Akat, Yunanistan'da Avrupa şampiyonasına katılacak

  Balıkesirli milli sporcu Elifnaz Akat, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz‘ın destekleriyle, 2-12 Nisan’da Yunanistan‘ın Girit Adası’nda düzenlenecek Avrupa Okullar Şampiyonası’nda Türkiye‘yi temsil edecek.


  Satranç Süper Ligi’nde satrancın devleri arasında mücadele eden Burhaniye Satranç Kulübünün başkanı Dr. Birgi Tuna, teknik direktörü ve takım kaptanı Dragan Solak ile Elifnaz Akat, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

  Girit’te yapılacak şampiyonada Türkiye’yi temsil edecek Akat’a başarılar dileyen Yılmaz, “Gerek kızımızın gerekse kulübümüzün başarıları Balıkesir’imiz için gurur verici. Büyükşehir Belediyesi olarak kızımıza elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Biz istiyoruz ki Balıkesir kendi sporcusunu kendi yetiştirsin. Bunun için çocuklarımıza ve gençlerimize gereken her türlü imkanı sağlayacağız.” dedi.

  Satranç maceralarının 2009 yılında başladığını, 2019’da Türkiye Satranç 1. Ligi’nden Türkiye Satranç Süper Ligi’ne yükseldiklerini belirten Birgi Tuna ise “Bunda milli takımımızın as oyuncusu Dragan Solak’ın payı büyük. Biz onlara elimizden geldiğince imkan yaratmaya çalışıyoruz. Bu sayede hem Balıkesir’imizi hem Burhaniye’mizi en iyi şekilde tanıttığımızı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

  13 yaşındaki sporcu Elifnaz Akat da “Satrançtaki 9’uncu yılım. 2015’te Avrupa beşinciliğim, 2017’de Türkiye şampiyonluğum, 2018’de dünya üçüncülüğüm var. Başkanımız Yücel Yılmaz’ın destekleriyle Girit’teki Avrupa Okullar Şampiyonası’na katılacağım. Kendisine destekleri için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.Kaynak: AA


 • Burhaniye Satranç Spor Kulübü, Satranç İl Birincisi oldu.

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü, 27 – 28 – 29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Balıkesir Satranç İl Birinciliğinde, yaptığı 5 karşılaşmanın beşinden de galibiyetle ayrılarak Balıkesir Satranç İl Birinciliğini bu yıl da elden bırakmadı.

  Balıkesir satranç İl Birinciliğine, YARIŞ ORTAOKULU SPOR KULÜBÜ, ZEKA VE ZİHİN SPORLARI KULÜBÜ (ZESDER), ALA SANAT, BALIKESİR SATRANÇ KULÜBÜ, BURHANİYE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ, BURHANİYE SATRANÇ SPOR KULÜBÜ ve BURHANİYE ÖZEL SPORCULAR SPOR KULÜBÜ katıldı.

  2018 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’na katılım hakkı elde eden Burhaniye Satranç Spor Kulübü, Temmuz ayında yapılması öngörülen Şampiyonada Türkiye Satranç İkinci Ligine yükselebilmek için mücadele edecek.


 • Burhaniye Satranç Spor Kulübü, 2018 Kurslarının açılışını Teknik Direktör GM Dragan Solak yaptı

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü, “Geleceğin Şampiyonlarını Arıyor” sloganıyla 2018 satranç kurslarını başlattı. Teknik Diröktörlüğünü Ulusal Takım oyuncumuz GM Dragan Solak’ın yaptığı Burhaniye Satranç Spor Kulübü kurslarında Satranç Antrenörü Olgun Alan görev yapıyor.

  GM Dragan Solak, “Burhaniye’de satranç çok ilerledi. Burhaniye Satranç Spor Kulübü satrançta iddialı birçok sporcu yetişmesini sağladı. Artık 2010 -2011 doğumlu çocuklar satranç öğrenmeye başladılar. Şu anda Fide Master ünvanı alan Alp Tuna var. Geçen sene Beşiktaş’ta oynadı ve Satranç Süper Liginde şampiyon oldular. Bu yıl Fide Master ünvanı almasını beklediğimiz sporcularımız var. Alimert Özsoy ve kardeşi Merve Özsoy çok ilerleme kaydettiler. Onlar gibi ilerleme kaydeden daha birçok sporcumuz da var. Birçok kulüp sporcularımızı transfer edebilmek için neredeyse her gün bizi arıyor. Eminim önümüzdeki günlerde Antalya’da yapılacak Küçükler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sonrasında transfer teklifleri daha da hızlanacak. Antrenörümüz Olgun Alan çocuklarla çok iyi iletişim kuruyor. Sporun her dalında olduğu gibi satrançta da altyapı çok önemli. Satrancı doğru yöntemlerle öğrenmeye başlayan çocuklar daha kolay ilerleme sağlıyor. Biz de yeni sporcular yetişmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü Başkanı Dr. Birgi Tuna da “GM Dragan Solak, var gücüyle satranç için çalışıyor. Beklediğimizin üstünde bir çaba içerisinde. Biz de onun önünü açmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. GM Dragan Solak sayesinde Burhaniye satrançta adını Dünyaya duyurmuş durumda.

  “Kulüp olarak kalıcı güçlü bir sponsorluk arayışı içindeyiz. Adını bizimle birlikte Dünyaya duyurmak isteyen kurumsal yapılarla işbirliği yapmak istiyoruz. Satranç sadece öğrenmek değil. Öğrendiklerini, zekasını, performansını ortaya koymak için sporcuların turnuvalara katılması da gerekiyor. 2018 yılında, 6 -13 Temmuz tarihlerinde Sırbistan’ın Paraçin kentinde düzenlenecek Satranç Festivali’ne geniş bir kadroyla katılmak istiyoruz. Bize maddi destek sağlayacak Balkan ülkelerine yönelik hedefleri olan kuruluşların bu ortaklıktan kârlı çıkacağından kuşku duymuyorum.

  Kurslarımız için bize yer sağlayan Efe Kitap Kafe işletmecisi Mustafa Kaplan’a ayrıca müteşekkiriz. Burada kitap satışı dışında kültür ve eğitim ortamına eşine az rastlanır değişik bir yaklaşımla çok önemli katkı sağladığını düşünüyorum” dedi.

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü satranç kursları Cumartesi günleri saat 11:00’de Burhaniye Efe kitap Kafe’de devam edecek.


 • , , , ,

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü geleceğin şampiyonlarını arıyor

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü, Satranç Kursları başlıyor.

  Yeni başlayanlar için kurslar 6 Ocak 2018 Cumartesi günü başlıyor. Cumartesi günleri saat 11:00 – 13:00 arası yapılacak olan kurslar 2 Haziran 2018 Cumartesi gününe dek sürecek.

  GM Dragan SOLAK denetiminde yürütülecek kursta Antrenör Olgun ALAN görev yapacaktır.

  Olgun Alan 2

  Kursa katılmak isteyenlerin aşağıdaki formu doldurmaları gerekmektedir:

  Adres: EFE KİTAP KAFE – Katipzade Osman Bey sokak No:1 Burhaniye, 10700 Balıkesir

  https://www.facebook.com/efekitapkafeburhaniye/

  Harita


 • Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasında Burhaniye Satranç Spor Kulübünün Gururu Alimert Özsoy…

  Alimert Özsoy, 2. Masada hiç yenilgi almadan 7 galibiyet 2 beraberlikle 8 puan toplayarak 3. oldu .

   

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü sporcuları 8 – 15 Temmuz tarihleri arasında Konya’da düzenlenen Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasından döndü.

  55 Takımın yarıştığı ve 9 Tur üzerinden oynanan turnuvada ilk 6’ya girerek Türkiye İkinci Satranç Ligi’ne yükselmeyi hedefleyen Burhaniye Satranç Spor Kulübü, 8. Turda talihsiz bir yenilgi alarak Şampiyonadan 17. sırada döndü.

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü sporcularından Alimert Özsoy‘un 9 Turda 8 puan toplayarak elde ettiği masa derecesi ise büyük teselli oldu.

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü Başkanı Dr. Birgi Tuna, “bu yıl ikinci lige yükselmeyi çok arzu ettik. Ancak bir dizi talihsiz olaylar sonucu bunu başaramadık. Yine de yarışan 55 kulüp içinde 17. sırada başlayıp 17 sırada bitirebilmiş olmak da en azından başarısız olmadığımızın göstergesidir.

  “Kardeş kulübümüz Ayvalık Satranç Kulübünün değerli antrenörü Sayın Ahmet Dinler tarafından keşfedilen ve son dört yıldır Burhaniye Satranç Spor Kulübü forması giyen Sevgili Alimert Özsoy, yeteneğini bir kez daha kanıtladı. 2. Masada 8 puan toplayarak elde ettiği Masa derecesi, hepimizi hem gururlandırdı hem de içimizdeki burukluğu giderdi. Alimert ve ailesi büyük fedakarlıklarla, Burhaniye’de Milli sporcumuz ve Teknik Direktörümüz GM Dragan Solak‘ın çalışmalarına üstelik derslerini de aksatmadan düzenli katılmakta. Bu yıl TEOG sınavında da başarılı bir sonuç alan Alimert’i yürekten kutluyorum.

  “Önümüzdeki yıl daha güçlü bir kadroyla 2. Lige yükselmeyi amaçlıyoruz. İki yıldır şanssızlıklar yakamızı bırakmadı. 2018’de şeytanın bacağını kırıp ikinci lige yükselmeye kararlıyız” dedi.

  Mehmet Hatipli, Alimert Özsoy, Mete Albayrak, Mutlu Gönen, Ulaş Koç, Hakkı İlbay, Erol Cansel, Merve Özsoy, Feyzullah Akkent, Sinem Koruoğlu, Şevval Bitmez ve Halil İbrahim Özkan‘dan oluşan Burhaniye Satranç Spor Kulübü bu yıl Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’na byDoğan Restaurant, Naim Çağıl İnşaat ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Dr. Birgi Tuna ile Ecz. Bora Ceylan’ın maddi katkılarıyla katılırken Kulüp Başkanı Dr. Birgi Tuna, gelecekte daha başarılı olabilmek için kurumsal bir sponsorluk sistemi üzerinde çalıştıklarını belirtti. “Sporun kendi kaynakları bazı başarıların elde edilebilmesi için yeterli olmamaktadır. Bu yıl bize katkı sunan sporun ve sporcunun dostu Sayın Baykal Doğan ile Sayın Naim Çağıl‘a ve Yönetim Kurulu üyemiz değerli meslektaşım Ecz. Bora Ceylan‘a şükranlarımı sunarım” dedi.

   


 • Burhaniye Satranç Spor Kulübü, Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasında

  Burhaniye Satranç Spor Kulübü, Konya’da düzenlenen Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’na 12 sporcu ile katılıyor.

  9 Temmuz Pazar günü başlayan ve 15 Temmuz Cumartesi günü tamamlanacak olan Şampiyonada 4 tur geride kalırken, Burhaniye Satranç Spor Kulübü aldığı 3 galibiyet ve averajla 17. sırada başladığı turnuvada 15. sırada devam etmektedir.

  Toplam 55 Kulübün yarıştığı Şampiyonada ilk 6 takım gelecek yıl Türkiye Satranç 2. Liginde yarışmaya hak kazanacak.

  Mehmet Hatipli, Mete Albayrak, Mutlu Gönen, Hakkı İlbay, Ulaş Koç, Erol Cansel, Halil İbrahim Özkan, Feyzullah Akkent, Alimert Özsoy, Merve Özsoy, Sinem Koruoğlu ve Şevval Bitmez‘den oluşan kadro ile mücadele eden Burhaniye Satranç Spor Kulübü Başkanı Dr. Birgi Tuna; “sporcularımızın bu turnuvaya hazırlanmasında fedakarca çalışan Teknik Direktörümüz Büyük Usta Dragan Solak‘ın alınan her başarıda büyük payı bulunmaktadır. Sporcularımız da satranç sevgisiyle uzun zamandır bu turnuva için hazırlanmaktadır. Elde ettikleri başarılar ve sergilemekte oldukları mücadeleyi takdirle karşılıyoruz. Sporcularımızın ve Sevgili GM Dragan Solak‘ın çabaları, gelecekte sporcularımıza çok daha iyi olanaklar hazırlamak için Burhaniye Satranç Spor Kulübü yönetimi olarak bizleri daha da motive etmektedir. Önümüzdeki yıllarda sporcularımıza çok daha geniş olanaklar sağlamak için daha büyük çaba harcamamız gerekmektedir. Bu yıl bu turnuvaya katılmamızda maddi olanaklarını esirgemeyen, byDoğan Restaurant işletmecisi ve Burhaniye’de sporun ve sporcunun her zaman büyük destekçisi olmuş olan Sevgili Baykal Doğan‘a, Naim Çağıl İnşaat Şirketi kurucusu ve işadamı Sayın Naim Çağıl‘a ve maddi manevi desteğini esirgemeyen tüm Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkürü borç bilirim. Umuyorum ki; bu yıl Konya’dan Burhaniye’ye Türkiye Satranç ikinci Ligine yükselmiş olarak döneceğiz. Sporcularımıza ve Teknik Direktörümüz GM Dragan Solak‘a güveniyoruz” dedi.

  Sporcularımızdan Sinem Koruoğlu, Merve Özsoy ve Şevval Bitmez, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ile birlikte

  http://kulupler2017.tsf.org.tr/

   


About Me

The sky is not completely dark at night. Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky.

Follow Me On

Subscribe To My Newsletter

Subscribe for new travel stories and exclusive content.