Burhaniye Satranç Spor Kulübü Türkiye Satranç Birinci Liginde mücadele etmek için Satranç Federasyonu’na başvurdu.

Burhaniye Satranç Spor Kulübü Türkiye Satranç Birinci Liginde mücadele etmek için Satranç Federasyonu’na başvurdu.

Burhaniye Satranç Spor Kulübü, geçen yıl İş Bankası Satranç Süper Ligi’nde mücadele eden ancak bu yıl Türkiye Satranç Birinci Ligi takımı olan Gökçeada Spor Kulübü ile görüşmeleri tamamladı.

Gökçeada Spor Kulübü’nün Türkiye Satranç Birinci Ligi’ndeki haklarını Burhaniye Satranç Spor Kulübü’ne devretmeye karar vermesiyle birlikte, 2018 -2019 sezonunda Burhaniye, Türkiye Satranç Birinci Ligi’nde mücadele etmek için başvurusunu tamamladı.

Önümüzdeki günlerde TSF Yönetim Kurulu’nun konu ile ilgili kararını açıklayacağını belirten Burhaniye Satranç Spor Kulübü Başkanı Dr. Birgi TUNA, “Yönetim Kurulu’ndan kararın olumlu çıkacağını düşünüyorum. Biz şimdiden Teknik Direktörümüz GM Dragan Solak’tan İş Bankası Satranç Süper Ligi’ne yükselecek bir takım kurmasını talep ettik. Hazırlıklarımızı şampiyon olmaya yönelik yapıyoruz. GM Dragan Solak’ın İş Bankası Süper Lig takımlarından birinde oynaması için teklifler vardı. Bir aksilik olmazsa bu hafta GM Dragan Solak’ın da Burhaniye için oynaması konusu netlik kazanacak” dedi.

21 – 28 Temmuz tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek olan Türkiye Satranç Birinci Ligi’ne 24 takım katılacak. Bunlardan ilk üçe giren takımlar bir üst lig olan İş Bankası Satranç Süper Ligi’ne terfi ederken son dört takım ise ikinci lige düşecek.

Yorumlarınız

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.