Burhaniye Satranç Spor Kulübü, 2018 Kurslarının açılışını Teknik Direktör GM Dragan Solak yaptı

Burhaniye Satranç Spor Kulübü, “Geleceğin Şampiyonlarını Arıyor” sloganıyla 2018 satranç kurslarını başlattı. Teknik Diröktörlüğünü Ulusal Takım oyuncumuz GM Dragan Solak’ın yaptığı Burhaniye Satranç Spor Kulübü kurslarında Satranç Antrenörü Olgun Alan görev yapıyor.

GM Dragan Solak, “Burhaniye’de satranç çok ilerledi. Burhaniye Satranç Spor Kulübü satrançta iddialı birçok sporcu yetişmesini sağladı. Artık 2010 -2011 doğumlu çocuklar satranç öğrenmeye başladılar. Şu anda Fide Master ünvanı alan Alp Tuna var. Geçen sene Beşiktaş’ta oynadı ve Satranç Süper Liginde şampiyon oldular. Bu yıl Fide Master ünvanı almasını beklediğimiz sporcularımız var. Alimert Özsoy ve kardeşi Merve Özsoy çok ilerleme kaydettiler. Onlar gibi ilerleme kaydeden daha birçok sporcumuz da var. Birçok kulüp sporcularımızı transfer edebilmek için neredeyse her gün bizi arıyor. Eminim önümüzdeki günlerde Antalya’da yapılacak Küçükler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sonrasında transfer teklifleri daha da hızlanacak. Antrenörümüz Olgun Alan çocuklarla çok iyi iletişim kuruyor. Sporun her dalında olduğu gibi satrançta da altyapı çok önemli. Satrancı doğru yöntemlerle öğrenmeye başlayan çocuklar daha kolay ilerleme sağlıyor. Biz de yeni sporcular yetişmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

Burhaniye Satranç Spor Kulübü Başkanı Dr. Birgi Tuna da “GM Dragan Solak, var gücüyle satranç için çalışıyor. Beklediğimizin üstünde bir çaba içerisinde. Biz de onun önünü açmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. GM Dragan Solak sayesinde Burhaniye satrançta adını Dünyaya duyurmuş durumda.

“Kulüp olarak kalıcı güçlü bir sponsorluk arayışı içindeyiz. Adını bizimle birlikte Dünyaya duyurmak isteyen kurumsal yapılarla işbirliği yapmak istiyoruz. Satranç sadece öğrenmek değil. Öğrendiklerini, zekasını, performansını ortaya koymak için sporcuların turnuvalara katılması da gerekiyor. 2018 yılında, 6 -13 Temmuz tarihlerinde Sırbistan’ın Paraçin kentinde düzenlenecek Satranç Festivali’ne geniş bir kadroyla katılmak istiyoruz. Bize maddi destek sağlayacak Balkan ülkelerine yönelik hedefleri olan kuruluşların bu ortaklıktan kârlı çıkacağından kuşku duymuyorum.

Kurslarımız için bize yer sağlayan Efe Kitap Kafe işletmecisi Mustafa Kaplan’a ayrıca müteşekkiriz. Burada kitap satışı dışında kültür ve eğitim ortamına eşine az rastlanır değişik bir yaklaşımla çok önemli katkı sağladığını düşünüyorum” dedi.

Burhaniye Satranç Spor Kulübü satranç kursları Cumartesi günleri saat 11:00’de Burhaniye Efe kitap Kafe’de devam edecek.

Yorumlarınız

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.