Burhaniye Satranç Spor Kulübü, Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasında

Burhaniye Satranç Spor Kulübü, Konya’da düzenlenen Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’na 12 sporcu ile katılıyor.

9 Temmuz Pazar günü başlayan ve 15 Temmuz Cumartesi günü tamamlanacak olan Şampiyonada 4 tur geride kalırken, Burhaniye Satranç Spor Kulübü aldığı 3 galibiyet ve averajla 17. sırada başladığı turnuvada 15. sırada devam etmektedir.

Toplam 55 Kulübün yarıştığı Şampiyonada ilk 6 takım gelecek yıl Türkiye Satranç 2. Liginde yarışmaya hak kazanacak.

Mehmet Hatipli, Mete Albayrak, Mutlu Gönen, Hakkı İlbay, Ulaş Koç, Erol Cansel, Halil İbrahim Özkan, Feyzullah Akkent, Alimert Özsoy, Merve Özsoy, Sinem Koruoğlu ve Şevval Bitmez‘den oluşan kadro ile mücadele eden Burhaniye Satranç Spor Kulübü Başkanı Dr. Birgi Tuna; “sporcularımızın bu turnuvaya hazırlanmasında fedakarca çalışan Teknik Direktörümüz Büyük Usta Dragan Solak‘ın alınan her başarıda büyük payı bulunmaktadır. Sporcularımız da satranç sevgisiyle uzun zamandır bu turnuva için hazırlanmaktadır. Elde ettikleri başarılar ve sergilemekte oldukları mücadeleyi takdirle karşılıyoruz. Sporcularımızın ve Sevgili GM Dragan Solak‘ın çabaları, gelecekte sporcularımıza çok daha iyi olanaklar hazırlamak için Burhaniye Satranç Spor Kulübü yönetimi olarak bizleri daha da motive etmektedir. Önümüzdeki yıllarda sporcularımıza çok daha geniş olanaklar sağlamak için daha büyük çaba harcamamız gerekmektedir. Bu yıl bu turnuvaya katılmamızda maddi olanaklarını esirgemeyen, byDoğan Restaurant işletmecisi ve Burhaniye’de sporun ve sporcunun her zaman büyük destekçisi olmuş olan Sevgili Baykal Doğan‘a, Naim Çağıl İnşaat Şirketi kurucusu ve işadamı Sayın Naim Çağıl‘a ve maddi manevi desteğini esirgemeyen tüm Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkürü borç bilirim. Umuyorum ki; bu yıl Konya’dan Burhaniye’ye Türkiye Satranç ikinci Ligine yükselmiş olarak döneceğiz. Sporcularımıza ve Teknik Direktörümüz GM Dragan Solak‘a güveniyoruz” dedi.

Sporcularımızdan Sinem Koruoğlu, Merve Özsoy ve Şevval Bitmez, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ile birlikte

http://kulupler2017.tsf.org.tr/

 

“Burhaniye Satranç Spor Kulübü, Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasında” için bir cevap

Yorumlarınız

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.