Burhaniye Satranç Spor Kulübü, GM Dragan Solak ve GM Aleksander Ipatov ile yemekte buluştu

draganalex_01

14242292_1184521394953237_8769371221242212221_o

Burhaniye Satranç Spor Kulübü Yönetimi, üyeleri ve sporcuları, 42. Dünya Satranç Olimpiyatında altıncı olarak tarihi bir başarı yakalayan, Satranç Milli Takımımızın iki oyuncusu GM Dragan Solak ve GM Aleksander Ipatov ile akşam yemeğinde buluştu.

18 – 19 Şubat’ta Burhaniye’de yapılacak olan Mavi Ada Satranç Turnuvası öncesinde GM Dragan Solak ve GM Aleksander Ipatov ile moral depolayan satranç sporcularına, Burhaniye Satranç Spor Kulübünün bir başka branşı olan Özel Sporcular Atletizm dalında sporcusu olan Muhsine Gezer ve antrenörü Deniz Erenoğlu da eşlik etti. Muhsine Gezer 2016 Özel Sporcular Avrupa Atletizm Şampiyonasında 800 metrede Kadınlar Avrupa Şampiyonu ve 3 adım atlamada Avrupa üçüncüsü olarak Türkiye’ye ve Burhaniye’ye iki madalya kazandırmayı başarmıştı.

img_20160712_061608

Yemekte bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Dr. Birgi Tuna, Burhaniye Satranç Spor Kulübünün kurulması ve 4 yılda önemli bir aşama kaydetmiş olmasında GM Dragan Solak’ın Burhaniye’ye yerleşmesinin büyük katkısının olduğunu belirterek kendisine teşekkür etti. GM Dragan Solak’tan sonra Burhaniye’de bir yıl kadar GM Evgenij Miroshnichenko ile de birlikte çalışmış olmaktan mutluluk duyduklarını, sonrasında da GM Aleksander Ipatov’un Burhaniye’ye yerleşmesinin Burhaniye’de satrancın gelişimine büyük katkı sağladığını anlattı. GM Dragan Solak’ın Burhaniye Satranç Spor Kulübünün Teknik Direktörlüğünü yaptığını ve yöredeki satranç sporcuları için büyük emek harcadığını vurgulayan Dr. Birgi Tuna, bu çabaların gün geçtikçe çok daha büyük meyveler verdiğini görmekten büyük mutluluk duyduklarını da ifade etti.

42. Dünya Satranç Olimpiyatlarında altıncı olan Milli sporcularımız GM Dragan Solak ve GM Aleksander Ipatov’a birer şükran plaketi ve Olimpiyat altıncısı olan Milli Takımımızın çerçeveli bir resmini hediye eden Dr. Birgi Tuna, gelecekte Burhaniye ve Körfez ilçelerinden ünvanlı birçok sporcu yetişmesini beklediklerini de söyledi.

Yemekte Edremit Satranç İlçe Temsilcisi Ali Beşbudak, Burhaniye Belediyesi Meclis üyeleri Burak Ali Sarı ve Soner Acar ile Maviada İnşaat Ltd. Şti. ortaklarından Hüseyin Atmaca, çeşitli başarılar elde eden sporculara ödüller verdiler.

Burhaniye’de ilk ünvanlı satranç sporcusu olma başarısını elde eden Alp Tuna’ya ise plaketini ve Fide Master Belgesini ise GM Dragan Solak ile GM Aleksander Ipatov verdi.

alp

sporcular_2

img_9306_01

dsc_0147 dsc_0148

 

Yorumlarınız

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.