Okullararası Bireysel Satranç Yarışmaları Balıkesir’de Körfez İlçeleri için 6 – 7 Ocak 2014 Tarihlerinde Burhaniye’de yapılacak

001

Okul Sporları Federasyonu etkinlikleri çerçevesinde bireysel yarışmaların ilk ayağı 6 – 7 Ocak 2014 tarihlerinde Burhaniye’de Burhaniye Belediyesi Ahmet Akın Kültür Merkezinde yapılacak. Körfez ilçelerinden okullu sporcuların katılacağı karşılaşmalara aşağıdaki yönerge doğrultusunda katılım sağlanacaktır. İlgililerin yönergeyi dikkatle incelemesi önemlidir!

Okullar Arası Küçükler Yıldızlar Gençler Mahalli Yarışma Yönergesi

ÖNEMLİ KONULAR:

2. KATEGORİLER:
2.1. Yarışmaya katılan tüm sporcular hamle yazılımını bilmek ve yazmak zorundadır.
2.2. Yarışmalar mahalli, grup ve Türkiye birinciliği kademelerinde, kız ve erkek sporcular arasında ayrı ayrı olmak üzere minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yapılacaktır.

0000001111

3.1. Aynı okuldan kategorisinde bir önceki yıl mahalli yarışma birincisi olan öğrenci ile Kategorilere göre İl Tertip Komitelerince belirlenerek ilan edilecek UKD puanına (Ulusal Kuvvet Derecesi) sahip olan sporcular, Okulların kendi içinde düzenleyeceği yarışmalara katılmadan doğrudan mahalli yarışmalara katılacaktır. Öğrenciler UKD puanlarını kendileri belgelendirmek zorundadır.
3.2. Okullar, kendi içlerinde düzenleyecekleri yarışmalar sonucunda kategorisinde ilk üç sırayı elde eden sporcuları mahalli yarışmalara katılmaları için belirleyecektir. Mahalli yarışmalara katılmak üzere belirlenen 3 öğrenciye var ise aynı okuldan kategorisinde bir önceki yıl mahalli yarışma birincisi olan öğrenci ve İl Tertip Komitelerince belirlenerek ilan edilen UKD puanına sahip olan öğrenciler dahil edilecektir. Bu şekilde tespit edilen sporcular Okul Sporları Satranç Açıklamaları ekinde yer alan “Okuliçi Satranç Yarışmaları Sonuç Bildirim Formu”nu düzenleyerek İl Tertip Komitelerince ilan edilen sonuç bildirim tarihine kadar yetkilendirilen kişilere ibraz etmeleri gerekmektedir.
3.3. Minikler kategorisinde yarışmalar mahallinde düzenlenecektir. Bir üst kademe yarışması olmayacaktır.

4.4. Yarışmalara katılacak sporcuların, Spor Genel Müdürlüğü Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği’nin “Lisans” başlıklı 15 inci maddesinde yer alan hükümlere istinaden düzenlenmiş lisansa sahip olmaları gerekir.

Yorumlarınız

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.