Burhaniye Atatürk Kupası Satranç Şenliği Sona Erdi

Burhaniye Atatürk Kupası Satranç Şenliği Sona Erdi

 Görsel

Görsel

002

DSCF0125

 004

Burhaniye Belediyesi sponsorluğunda 13 – 14 Nisan tarihlerinde Burhaniye Belediyesi Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Satranç Turnuvası’na 4 Kategoride toplam 180 sporcu Çanakkale, İzmir, Bursa, Manisa, İstanbul, Ankara, Kocaeli, Tekirdağ ve Burdur’dan başvurdu. 6 Tur İsviçre Sistemi ile oynanan karşılaşmalar son derece büyük çekişmelere sahne oldu.

005Açık Kategoride ilk üç derece son iki yılın Türkiye Şampiyonu GM Dragan Solak, ile yine geçmiş yıllarda Türkiye Şampiyonlukları olan IM Oğulcan Kanmazalp ve IM Suat Soylu tarafından paylaşıldı.

0062004 ve sonrası doğumluların yarıştığı A Kategorisinde, Milli Takım Havuzunda yer alan sporcuların çetin mücadelesine tanık olduk. A Kategorisinde Altuğ Bozyaka (Bursa) birinci, Batu Yılmaz (İzmir) ikinci, Ozan Arpacı (İzmir) üçüncü oldu.

007B Kategorisinde 2002 – 2003 doğumlular yarıştı. Yine çekişme çok büyüktü. İlk üç derece averajla belirlendi. Ali Eren Aydın (İstanbul) birinci, Mustafa Kavukçu (Manisa) ikinci, Kaan Selvi (İzmir) üçüncü oldu.

0082000 – 2001 doğumlular ise C Kategorisinde yarıştı. C Kategorisinde Çanakkale’li kadın sporcuların egemenliği vardı. Bursa’dan katılan Ozan Önal, Çanakkale’den katılarak birinci olan Didem Nuray Yurdakul ve üçüncü olan Ayça Aksoy arasında ikinci oldu.

009GM Dragan Solak ve IM Suat Soylu

010GM Dragan Solak ve eşi Milli Takım eski sporcularından Yıldız Çavuşoğlu Solak üçüncü turda yanyana oynadı

011

012013Burhaniye Atatürk Kupası Satranç Şenliği’nde Dragan Solak çocuklarla küçük karşılaşmalar da yaptı. Çocukların yakın ilgisini Dragan Solak karşılıksız bırakmadı, bol bol resim çektirdi. Kimi zaman rakipleriyle ve genç sporcularla pozisyonları tartıştı.

Ödül töreninden önce TSF Burhaniye İlçe Temsilcisi Dr. Birgi Tuna, Çanakkale 1915 Satranç Kulübü Başkanı Metin Çetin, İzmir Satranç Dostları Derneği Yöneticisi Hakkı Serim, Bursa Nida Satranç Kulübü Yöneticisi Yurdanur İnce ve Bursa Gemlik Belediyespor Satranç Koordinatörü Selçuk Aydın’ı sahneye davet etti. Dr. Birgi Tuna, Metin Çetin, Hakkı Serim, Yurdanur İnce ve Selçuk Aydın, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen ve Satranç Sporuna destek veren başta hakemler olmak üzere Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne, Burhaniye Belediyesi’ne ve Burhaniye Kaymakamlığı’na birer plaket sundular.

014Burhaniye Belediye Başkanı adına söz alan Başkan Yardımcısı Levent Acartabak, Burhaniye olarak çok daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmayı arzu ettiklerini, Burhaniye Belediyesi olarak üzerlerine düşen ne olursa yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

015Karşılaşmaların sorunsuz tamamlanmasını sağlayan hakem heyetinde Ulusal Hakem Ahmet Uçtu, İl Hakemleri Ali Beşbudak ve Orhan Yağmuroğulları, Aday Hakemler Alper Demir, Zafer Yaşar ve Sami Akyüz görev yaptılar.

BURHANİYE ATATÜRK KUPASI SATRANÇ ŞENLİĞİ İLE İLGİLİ İNTERNETTE YAYINLANAN HABERLER:

http://www.tsf.org.tr/temsilcilik-arsivi/6749-burhaniye-ataturk-kupasi-satranc-senligi-sona-erdi

http://www.canakkalesatranc.com/?p=332#more-332

http://yurthaber.mynet.com/detay/balikesir-haberleri/burhaniyede-ataturk-kupasi-satranc-senligi/816670

http://haberciniz.biz/burhaniyede-ataturk-kupasi-satranc-senligi-1988268h.htm

http://balikesirpolitika.com/detay2a.asp?id=23019&datakod=h15&yy=&kod=3

http://www.stargundem.com/ajanslar/burhaniyede-satranc-heyecani-247358.html

http://www.nidasatranc.com/index.php?option=com_content&view=article&id=438%3Aburhaniyeden-nida-gecti&catid=7%3Amanet-haber&Itemid=32

“Burhaniye Atatürk Kupası Satranç Şenliği Sona Erdi” için bir cevap

  1. Böyle düzenli, kaliteli bir turnuva yaptığı için emeği geçenleri başta Burhaniye İlçe Temsilcisi Dr. Birgi TUNA’yı tebrik ederim. Darısı başka ilçelere….

Yorumlarınız

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.