Türkiye Küçükler Şampiyonasında Küçük Şampiyonlar Ödüllerine Kavuştu

Küçükler Ödüllerine Kavuştu

Cuma, 01 Şubat 2013 20:55

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası kapanış töreni 01 Şubat 2013 Cuma günü Limra Otel Aspendos 1 salonunda gerçekleştirildi. Kapanış törenine Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Tarkan Tüzken, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Gürkan, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Asbaşkan Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu üyeleri İbrahim Şencan ve Nihal Duman, sporcu, antrenör ve veliler iştirak ettiler.

 

Törende söz alan Mehmet Tarkan Tüzken minik satranççıları Kemer’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu, pek çok branşın faaliyet gösterdiği Antalya’da satranç sporunu da görmenin kıvancını yaşadığını belirtti.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Tulay yaptığı konuşmada minik sporcularımızın altı gün boyunca, yaşamlarının her anında hatırlayabilecekleri çok önemli deneyimler kazandıklarını, sabrederek mücadele etmeyi, satrancı mevcut kurallarına saygı göstererek sportmence oynayabilmeyi, kazanma ve kaybetme duygularını, arkadaşlığı öğrendiklerini belirtti.

Tulay, ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası’nın katkılarıyla minik satranççıları gözde isimlerle buluşturduklarını, şenlik havasında süren altı günün herkes için eğlenceli ve anlamlı geçtiği inandığını belirterek, satranç sporuna güvenen velilerin çocuklarına destek olmayı sürdüreceklerine gönülden inandığını belirtti.

Şampiyona sonunda eş puanlılar dahil 133 sporcunun Ulusal Takım havuzuna girmeyi başardığını söyleyen Tulay, en başarılı illeri sayarak tebriklerini iletti. Şampiyonada emeği geçen herkese yönetim kurulu adına teşekkürlerini sunarak, katılımcıların sağ salim evlerine ulaşacağınızı ümit ettiğini belirterek konuşmasını noktaladı.

 Başhakem Emin Yasa Altun ve Başkan Gülkız Tulay

 

 En küçük sporcular ödüllerini şampiyona başhakemi Emin Yasa Altun’dan aldı.

 

 

7 yaş kızlar ve genel kategorisi ödüllerini Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Şencan’dan aldı.

 

 

 8 yaş kızlar ve genel kategorisi ödüllerini Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Duman’dan aldı.

 

 

 9 yaş kızlar ve genel kategorisi ödüllerini Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Aşkın Keleş’ten aldı.

 

 

 10 yaş kızlar ve genel kategorisi ödüllerini Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer’den aldı.

 

 

 11 yaş kızlar ve genel kategorisi ödüllerini Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Gürkan aldı.

 

 

12 yaş kızlar ve genel kategorisi ödüllerini Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Tarkan Tüzken’den aldı.

ileKüçükler Ödüllerine Kavuştu.

Yorumlarınız

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.